fbpx

Fethiye Caddesi İçin Proje Yarışması

İzmit Belediyesi tarafınca “ Fethiye Caddesi Tekrardan Düzenleme Yarışması” gerçekleştirilecek. İzmit’in kalbi olan Fethiye Caddesi ve bağlantı noktalarının tekrardan düzenlenmesi, caddenin bir çekicilik merkezi halinegetirilmesini amaçlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük öncülüğünde düzenlenen yarışmada projelerin son teslim zamanı 31 Mart 2020olurken, projelerin posta kanalıyla teslim alımı zamanı 2 Nisan 2020 olarakaçıklandı. Yarışmanın ödül töreni ise 11 Nisan 2020’de gerçekleştirilecek.Yarışmayla ilgili detaylı data yarisma.izmit.bel.tr web adresinden alınabilecek. 

Proje yarışmasıyla ilgili olarak açıklamada bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük, “Kentin ortak aklının yönlendirilmesiyle şekillendireceğimiz Fethiye Caddesi’ne dair nitelikli çözümler üretebilmenin, değişik ve kapsamlı fikirlerin, güzel duyu ve teknolojik yaklaşımların ortaya çıkabileceği bir ulusal yarışmanın yapılmasını önemsiyoruz. Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile toplumsal belediyeciliği Kocaeli’ye tanıtan İzmit Belediyesi, halkımız adına büyük heyecanla çalışan vefikirlerini paylaşan kıymetli jüri üyelerimize teşekkür eder, tüm katılımcılara şimdiden başarılar dilerim” dedi.

Yarışmanın Amacı

Belediye tarafınca meydana getirilen açıklamada; “İzmit Belediyesi Fethiye Caddesi Tekrardan DüzenlemeYarışması” ile yarışmaya mevzu tasarım problemininin çözülmesi amaçlanmaktadır. Söz mevzusu problem ele alınırken ekonomik, emsalsiz ve nitelikli tasarım yaklaşımlarının, günümüz mimarisine de ışık dokunabilecek işlevsel ve yenilikçi çözümlerin öne çıkarılması; uygaŗ bir çevre ve tasarım anlayışı geliştiren proje ve müelliflerin saptanması; güzel sanatların teşviki, ilgili mesleklerin ve yan disiplinlerin gelişmesi, etik değerlerin yerleşmesi,ekiplerin internasyonal rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.'” cümlelerine yer verildi.

 

 

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com