fbpx

Fethiye Caddesi için oylama başladı

ESNAF DA KATILDI

İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fethiye Caddesi Yeniden Düzenleme Projesiyle bugün Fethiye Caddesinde bir toplantı düzenlendi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya KESOB Başkanı Kadir Durmuş, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, CHP’li meclis üyesi Arsal Arısal ve Fethiye Caddesi esnafı katıldı.

SIRTA KAMBUR OLDU

Yapılan kahvaltının ardından söz alan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, “Bu kentte ben yaptım olduğu mantığıyla yapılan projeler İzmit’in sırtına kambur oldu. Biz burada bir ortak akıl oluşturacağız. Bu projeyi başlatan Başkanımız Hürriyet’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SADECE JÜRİ DEĞİL

Son olarak söz alan Başkan Hürriyet, “Fethiye Caddesiyle ilgili proje yarışması fikri daha nitelikli olur şeklinde esnafımızdan ve insanlarımızdan geri dönüş almıştık. Ciddi bir süreçti bu. Ben sadece projeyi jüri seçsin istemiyordum. Halk da bu işe dahil olsun istiyordum.

OY KULLANMAYA DAVET ETTİ

Bu sebeple farklı bir çalışma yaptık. Yaklaşık 60 projeden jürimiz 3 projeyi seçti. Bu seçilen üç proje için Fethiye Caddesinde oylama stantlarımız var. Burada vatandaşlarımız oy vererek Fethiye Caddesinin kaderini belirleyecek. Vatandaşlarımız pazartesi oy kullanmaya başladı. Pazar gününe kadar oylama devam ediyor. Tüm halkımızı oy kullanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com