fbpx

Elektrik kesintileri halkı bezdirdi! İmza kampanyası başlattılar…

Karamürsel Ereğli’de 7 saat süren kesintinin ardından bölge halkı yetersiz kalan trafonun yenilenmesi için imza kampanyası başlattı.

EREĞLİ ÇOK MAĞDUR

Elektrik arızalarından, kesintilerden son günlerde en fazla sıkıntı yaşayan yer Ereğli oldu. Geçen akşam saat 19.00’da başlayıp gece saat 02.00’ye kadar süren 7 saatlik arıza Ereğli sakinlerinin sabırlarını taşırdı. Üniversiteli öğrenciler, online final sınavlarında büyük sıkıntı yaşadı. Ereğli Muhtarı Ali Yılmaz, bu mağduriyetlerin artık yaşanmaması, yetersiz kalan trafonun yenilenmesi için Sedaş’a verilmek üzere imza kampanyası başlattı. Ereğli sakinleri imza için kuyruğa girdi.

HEDEF 4 BİN İMZA

Ereğli Mahallesi Muhtarı Ali Yılmaz, özellikle bu süreçte online sınav olan üniversiteli öğrenciler için elektrik kesintilerinin yaşanmasının kabul edilemez bir durum olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Çocuklarımızın geleceğini karanlıktan kurtarmak istiyoruz. Evlerdeki elektronik eşyalar bozuluyor. Aradığımızda muhatap bulamıyoruz. İmza kampanyasında hedefimiz 4 bin imza. Bugün itibariyle toplanan imzaların sayısı bini geçmiş durumda. Bu sorunun çözülmesini, elektrik kesintilerinin artık son bulmasını istiyoruz” dedi.

YAŞAMSAL SIKINTI

Bu arada, Ereğli’de yaşayan ve cihaza bağlı yaşam süren bir kişinin de elektrik kesintisi nedeniyle yaşamsal risk yaşadığı öğrenildi. 7 saatlik elektrik kesintisinin yaşandığı gün KOAH hastası olan ve cihaza bağlı yaşayan bir kişi elektrikler kesildiği, oksijen tüpü de yetersiz kaldığı için yoğun bakıma kaldırıldı. Bu kişinin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Muhtar Yılmaz, toplanan imzaları Cumhurbaşkanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve ilgili yerlere de ileteceklerini duyurdu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.ozgurkocaeli.com.tr