fbpx

Dilovası’nın ilk yüzme havuzu hizmete açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporculara verdiği ehemmiyet doğrultusunda hayata geçirdiği çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yüzme sporunda başarıya ulaşmış sporcuların yetişmesi için olimpik yüzme havuzları inşa eden Büyükşehir Belediyesi’nin, Dilovası ilçesine kazandırdığı yarı olimpik yüzme havuzu meydana getirilen tanıtım programı ile hizmete girdi. Dilovası kazasının ilk yüzme havuzu olan tesis, her yaş grubundan vatandaşa hizmet verecek.

Dilovası Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tanıtım programına; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, İl Güvenlik Müdürü Veysel Tipioğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, AK Parti Hanım Kolları Başkanı Serpil Önder Yılmaz, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Büyükşehir Genel Yazman Yardımcıları, Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, MHP Dilovası İlçe Başkanı Ali Osman Ayaz, Sivil Cemiyet Kuruluşları temsilcileri ve oldukça sayıda yurttaş katıldı.

ARTIK KIYILARIMIZDA YUNUSLARIN DANSINI İZLİYORUZ

Tanıtım töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, her ilçeye bir yüzme havuzu hedeflerinde bir adım daha atmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Büyükakın, “Sizler de ilçe halkı olarak böylesine güzel bir hizmeti kucaklıyor olmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Biz senelerce bu kentte yüzmeye özlem bırakıldık. İzmit Körfezi’nin eski halini hatırlıyorsunuz. Tüm ilçelerimiz de o kara günlerden nasibini almıştı. Denize kıyısı olan bir kentte denize giremiyorduk. 22 arıtma tesisi, deniz denetim uçağı, sahil düzenlemeleri ve birçok çevre emek harcaması yardımıyla hasretimiz dindi, denizimize kavuştuk. Artık tüm kıyılarımızda yunusların dansını izliyoruz. Bildiğiniz gibi ki Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu temizleme ve düzenleme çalışmalarıyla mavi bayrak almaya hak kazanan altı plajımız bulunuyor” dedi.

KOCAELİ’YE KAZANDIRDIĞIMIZ 8’İNCİ YÜZME HAVUZU

Başkan Büyükakın konuşmasının sonunda, “Yüzmeye özlem kalan bu kentte, yüzme havuzları hepimiz için yalnız toplumsal bir gerekseme değil, bir özlemin son bulması anlamına da geliyor. Mavi bayrağıyla deniz turizminin olmazsa olmaz adresi olan kentimiz; yüzme havuzlarıyla da cazibesini katlayacak. Dilovası’nda bugün tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yüzme havuzumuz bizim Kocaeli’ne kazandırdığımız sekizinci yüzme havuzuz olacak, üç yüzme havuzumuzun daha inşaatı devam ediyor” ifadelerini kullandı.

4 BİN 200 METREKARE İNŞAAT ALANI

Dilovası Bilal-i Habeş Caddesi üstünde yer edinen Dilovası Spor Salonu ve Şehit Nihat Karadaş Spor Tesisi içinde kalan alanda yarı olimpik yüzme havuzu inşa edildi. Projenin toplam inşaat alanı 4 bin 200 metrekare oldu. Yapının bodrum katında 2 tane masa tenisi salonu, 2 tane satranç ve 1 eğitmen odası ile soyunma odaları ve duşlar içeriyor. Yapının döşem su deposu, kazan dairesi, havuz döşem odası ve klima santrali benzer biçimde kısımlar da bu katta bulunuyor.
Bay ve hanımefendi fitness salonu
Yapının zemin katı; giriş fuayesi, yarı olimpik yüzme havuzu ve çocuk havuzundan oluştu. Ek olarak bu katta kafeterya, 2 tane alıştırmacı odası, 2 tane soyunma odası ve yazıhane birimleri yer aldı. Birinci katta ise kat fuayesi, bay ve hanımefendi fitness salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler ve 94 kişilik izleyici tribünü var.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr