fbpx

Dilencinin Yöntemi Hayrete Düşürdü

Kocaeli’de yaşayan vatandaşların huzuru, güvenliği, sağlığı ve kamu düzeni için görevlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak vatandaşları kandıran şahıslara da göz açtırmıyor. Gebze ilçesi Mustafa Kemal Atatürk Caddesinde evden getirmiş olduğu meyve ve sebzeleri çöp konteynerinin yanında yiyip ve “çöpten yiyecek yiyor” imajı oluşturarak dilencilik meydana getiren şahsa, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti. Bulmuş olduğu yerden kaldırılan şahısa, ilgili kanun maddesi gereğince para cezası uygulandı.

Çöpten Yiyecek Topluyormuş Şeklinde

Gebze Mustafa Kemal Atatürk Caddesinde hanımefendi bir şahsın çöp konteynerinin yanında yiyecek yediğini tespit eden Büyükşehir Zabıta ekipleri, vakası anlayabilmek için bölgede gözlemler gerçekleştirmiş oldu. Meydana getirilen gözlem sonucunda, şahsın evinden getirmiş olduğu yiyecekleri, çöp konteynerine attıktan sonrasında çıkartıp gene çöp konteynerinin yanına oturup yediği anlaşıldı. Vatandaşların duygularını sömürdüğü anlaşılan şahsın ek olarak para da almış olduğu belirlendi.

Zabıta Ekipleri Müdahale Etti

Vaka yerine giden Büyükşehir Zabıta ekipleri, şahsı tarafındaki eşyaları ile beraber kaldırdı. Şahsa ilgili kanun kapsamında para cezası verildi. Büyükşehir Zabıta ekipleri vatandaşların bu biçim duygu sömürülerine başvurup insanları kandıran dilencilere karşı daha duyarlı olmaları icap ettiğini açıkladı.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com