fbpx

Büyükakın, Alemdar'daki çalışmayı erteledi


İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve cadde esnafı İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ile bir araya geldi. Esnaf, çalışmaların işlerini olumsuz yönde etkileyeceğini belirterek, projenin Kurban Bayramı’ndan sonraya bırakılmasını talep etti. Ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın esnafı ziyaret ederek konuyu görüştü. Başkan Büyükakın, esnafın taleplerini kabul ettiğini ifade ederek, “Çalışmaları 1 ay erteledik. Bayram sonrası sıkışık bir süreçte gece de çalışarak 15 Eylül’ü geçmeyecek şekilde bölgede çalışma yapılacak” dedi.
BAYRAMDAN SONRA…Sözlerine devam eden Büyükakın, “İklim değişikliği nedeniyle artan yağışlar burada büyük bir risk oluşturuyordu ve bu çalışma kaçınılmaz bir hale gelmişti. Bu bölgede özellikle internet hatlarının kesintisini riske atmamak, öğrencilerimizin sınava girişleri için internet kesintisi istemediğimiz için pandemi sürecinde yapamamıştık. Biz de teknik bilgileri arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah 45 günde bayramdan sonra tamamlayacağız. Gece de çalışarak esnafımızın da talebini karşılayarak hep birlikte çalışıp tamamlayacağız. İnşallah onlar da rahat edecek. Yani bayramdan sonra buradaki çalışma başlayacak” dedi.
‘ESNAF İSTEDİ, BİZ YAPACAĞIZ’Başkan Büyükakın, “Burada yapılan şey bir nevi açık kalp ameliyatı gibi. Hayat devam ediyor. Bu tür yerler şehrin çok zor yerleri. Biz de inşallah onu başaracağız. Bir ay sonra başlar, gece de çalışır inşallah okullar açılmadan bitiririz. Esnafımız bizden böyle bir şey istedi. Biz de yapacağız” ifadesini kullandı.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.cagdaskocaeli.com.tr