fbpx

Birlikte yaşadığı kadını öldüren şahsa müebbet hapis cezası

OĞLUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE 

Vaka, 17 Nisan 2018 tarihinde İzmit Yeşilova Mahallesi Aykar Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, Serpil Ertekin, 6 senelik dini nikahlı eşi Duran Günyeli ile kıskançlık sebebi ile evde münakaşaya başladı. Çıkan münakaşanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonrasında cebindeki tabancayı çıkartan Duran Günyeli, Ertekin’e 6 kez ateş etti. Kurşunların 2 ‘sinin isabet etmiş olduğu Ertekin, oğlunun gözü önünde yaşamını yitirdi.

YAKALANDI

Vaka yerinden kaçan Duran Günyeli polis ekipleri tarafınca yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen kişi, Ertekin’in kendisini aldattığını ve çıkan kavga esnasında kendisini silahı ile öldürdüğünü söylemiş oldu. Kişi emniyetteki işlemlerinin peşinden sevk edilmiş olduğu Kocaeli Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BEN SERPİL’E ÇOK DEĞER VERMİŞTİM

Vakayla ilgili Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘kasten öldürme’ suçundan oluşturulan davanın karar duruşması görüldü. Duruşmada katliam zanlısı Duran Günyeli, taraf avukatları hakim karşısında hazır bulunmuş oldu. Duruşmada söz alan katliam zanlısı Günyeli, Ertekin’i ağır tahrik altında öldürdüğünü iddia ederek, “Ben Serpil’e oldukca kıymet vermiştim. Ben 6-7 yıl kendisi ile beraber aynı evde yaşadım. Ben onu eşim olarak görürken, bunun karşılığında aldatıldım, tehdit edildim. Beni öldürmekle tehdit etti. Bu vakalar da bunlar sebebi ile meydana geldi” dedi.

MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Müdafa icra eden mağdur avukatı, sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti. Ondan sonra söz alan sanık avukatları ise müvekkillerinin maktul tarafınca aldatıldığının elde edilmiş belgelerle tespit edildiğini ve cinayeti ağır tahrik altında işlediğini belirterek, sanık hakkında verilecek olan cezada lüzumlu indirimlerin yapılmasını istediler. Savunmaların tamamlanmasının peşinden kararını açıklayan mahkeme heyeti, Duran Günyeli’yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com