fbpx

Başiskele’de paralı binişler kalkıyor

Kocaeli genelinde hizmet veren toplu taşıma araçları, 2009 yılından itibaren kademeli olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin elektronik ücret toplama (Kocaeli Kart) sistemine geçmeye başladı. 1 Mart Pazar(yarın) günü itibariyle de Başiskele ilçesinde paralı binişler kalkıyor.

KENT KART SİSTEMİNE GEÇİLİYOR

Kocaeli Kart sistemine geçişle beraber kademeli olarak paralı binişler kaldırıldı. İzmit-Derince, Körfez, Dilovası-Gebze-Çayırova ve Darıca ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında paralı binişler daha ilkin kaldırılmıştı. Son olarak 1 Aralık 2019 zamanı itibariyle Kartepe ilçesindeki toplu taşıma araçlarında paralı binişler kaldırılarak elektronik ücret toplama (Kocaeli Kart) sistemine geçildi. 1 Mart 2020 Pazar gününden itibaren de Başiskele ilçesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında paralı binişler kaldırılacak.

1 TL FARKLA PARALI BİNİŞ

1Mart Pazar gününden itibaren Başiskele ilçesi toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarına bindiklerinde Kocaeli Kart kullanacak. Uygulamada toplu taşıma araçlarına para ile biniş yapmak isteyen vatandaşlar ise, düzgüsel kartlı biniş tutarına ilave 1 TL fark ödeyerek vasıta içindeki sürücü Kocaeli Kartı ile toplu taşıma hizmetlerini kullanabilecek.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilçedeki taşımacılara sürücülerini bilgilendirmeleri ve vatandaşlara destek olmaları için uyarılarını yapmış oldu. Büyükşehir ek olarak, elektronik ücret toplama sisteminin işleticisine ilçede lüzumlu tedbirleri almaları; bayilik sayılarını ve otomatik dolum aygıt sayılarını arttırmaları hususunda lüzumlu önlemlerin

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr