fbpx

Başiskele’de mezarlıklar bayrama hazırlanıyor

Kurban Bayramı’nda vatandaşların kabir ziyaretlerini temiz ve düzenli ortamlarda gerçekleştirmesi için çalışmaları yoğunlaştıran Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mezarlıkların genel temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

MINTIKA TEMİZLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen bayram yaşanan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla kabristanları ziyaret edemeyen vatandaşlar, bu bayramda sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağı için Ahiret’e intikal eden eşini, dostunu, akrabalarını ve büyüklerini ziyaret edebilecek. Başiskele Belediyesi de ilçedeki mezarlıklar ve şehitliklerde hummalı bir çalışma gerçekleştirerek vatandaşların mezarlık ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirleri aldı. Belediye ekipleri, ilçe genelindeki tüm mezarlıklarda yabani ot temizliği, çalı temizliği, diri ot temizliği, çim biçme ve mıntıka temizliği gerçekleştirdi.

YAKACIK MERKEZ MEZARLIĞI’NA PARKE YOL

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ayrıca vatandaşların Yuvacık Yakacık Mahallesi’nde yer alan Yuvacık Merkez Mezarlığı’nın yollarında yeni düzenleme başlattı. Vatandaşların rahat ve konforlu bir yoldan kabristana ulaşım sağlamaları için Yuvacık Merkez Mezarlığı’nın alt kısmının yolunu parke taşlarıyla kaplanıyor. Belediye ekiplerinin yoğun tempoda çalışmasıyla parke yol Kurban Bayramı’na yetişecek ve vatandaşların hizmetine girecek.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.cagdaskocaeli.com.tr