fbpx

"Baç’taki binanın satılmaması için mücadele edeceğiz"

Kocaelispor Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Murat Sulh gazetecilerle bir araya geldi. Sulh, basın mensuplarının gündeme dair sorularına cevap verirken, Baç’taki binanın satılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını beyan etti.   

ÇARELER ARIYORUZ

Kocaelispor’un durağan(durgun) kira geliri elde etmiş olduğu Baç’taki binanın, kesinleşmiş bir davanın arkasından icradan satışa çıkarılacağı kararlaştırılmış. Kocaelispor Başkanvekili ve Basın Sözcüsü Murat Sulh basın toplantısında binanın satılmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti ve şu şekilde konuştu: Bu mevzu ile ilgili olarak Başkanımız Hüseyin Üzülmez ve yöneticilerimizden Avukat Hasret Hanım ilgileniyor. Baç’taki binanın satışını durdurmak için çareler arıyoruz. Bunun için elimizden geleni yapacağız.

TURGUTLU’DA SKORA ETKİ EDEN KARARLAR OLDU

2-0’lık Turgutlu yenilgisini yol kazası olarak değerlendiren Murat Sulh şu şekilde konuştu: Turgutlu’da yol kazası geçirdik. Bundan önceki basın toplantısında “Rehavete kapılmayalım” demiştim. Şu sebeple matematiksel olarak şampiyon değiliz. Turgutlu yenilgisinin rehavetle ilgili bulunduğunu düşünüyoruz. Evet, konsantre değildik. Fakat maçın sonucuna tesir eden pozisyonlar vardı. Rakibe yerilen penaltı, bizim verilmemiş golümüz bunların başlangıcında geldi.

DERİNCE İLE ABİ KARDEŞİZ

Pazar günkü Belediye Derincespor maçı hakkında konuşan Murat Sulh şunları söylemiş oldu: Rakiplerimiz Kocaelispor’u yenmek için daha değişik hazırlanıyor. Neticesinde karşılarına önder bir ekip geliyor. Sadece bunlar bizim mazeretimiz değil, olması imkansız da. Biz önder ekip benzer biçimde mücadelemize devam edeceğiz. Bu anlamda lüzumlu olan konsantrasyonu sağlayacağız. Derince maçı, Kocaeli futbolu açısından ehemmiyet taşıyor. Kendilerine Play-Off yolunda başarılar diliyoruz. Bu hafta sonu da oldukça iyi bir yengi elde ettiler. Biz, abi kardeş ilişkisi ile yola devam edeceğiz.

İYİ BİR MAÇ OLACAK

Derince karşılaşmasının iyi bir maç olacağını düşünüyoruz. Derince Belediye Başkanı Akıllı Aygün, Başkanvekili Kemal Bayraktar ve Kulüp Başkanı Ahmet Güntepe ile görüşüyoruz. Bu maçın derbi sayılabilecek bir maç haline geldiğini düşünüyoruz ve taraftarımızdan ilgi bekliyoruz. Cizre maçında Şimal Kale arkasını açmak fena oldu, izleyici dağıldı. Bu hafta kale arkasını kapatacağız, eski sisteme devam edeceğiz.

GÖKDENİZ’İN DURUMU

Transferi gündemde olan Gökdeniz Bayrakdar ile ilgili olarak konuşan Murat Sulh “Gökdeniz ile ilgili talepler vardı ve bu talepler devam ediyor. Antalya, Denizli ve Beşiktaş futbolcuyu gündemlerinde tutuyorlar. Bizde kalma şartı ile Gökdeniz’i isteyen kulüpler ile sözleşme imzalanmasını istiyoruz. Eğer olmazsa biz futbolcu ile sözleşmemizi uzatmak isteyeceğiz” dedi.

VESİLE OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ

Amigo Arif (Arif Aygur) ile ilgili yardım kampanyası başlatmıştık. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın devreye girdi ve lüzumlu birimler de Amigo Arif’e ulaştı. Duyarlılığı için Sayın Büyükakın’a teşekkür ediyoruz. Ikimiz de bu şekilde bir vakaya vesile olduğumuz için mutluyuz. Eski çalışanlarımızın alacakları ile ilgili olarak, maddi bir gücümüz yok. Ikimiz de ödeme yapmak isteriz doğal ki. Sadece bu şekilde bir beklentiye gidilmemesini ifade etmek isterim. Bir şeyleri oturttuğumuzda ilk hedeflerimizden birisi de eski çalışanlarımızın emeklerini vermek olacaktır.

BASINA YASAK KONUSU, TEKNİK EKİBİMİZİN KARARIDIR

Basına uygulanan antrenman ambargosu hakkında da görüş bildiren Murat Sulh “Basınımıza getirilen antrenman yasağı teknik ekibimizin talebi ile alınan bir karardır. Hocamız durumu yönetimimize iletmiş, yönetimimiz de görüşmede bu şekilde bir karar almıştır. Kısacası bu mevzu teknik açıdan bir değerlendirilen bir mevzudur. Basını cezalandırmak benzer biçimde bir durum söz mevzusu değildir. Hiç kimseye cephe almadık. Bu gemide çoğumuz varız, bir birimizi ayrıştıramayız.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr