fbpx

Arasta Park bir kapıyı kapattı

TEK AVM

Özellikle tramvayın 2017 yılında hayata geçmesinin ardından adeta uçuşa geçen Yahya Kaptan Mahallesi her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmişlikten Yahya Kaptan’ın tek AVM’si Arasta Park da nasibini alıyor.

KAFELERİNDE SORUN YOK

Arasta Park’ın özellikle kafeleri hemen hemen günün her saati full çekiyor. Her ne kadar Korona virüs kaynaklı pandemi süreci son günlerde AVM’leri zora soksa da Arasta Park’ın kafeleri için aynı durum geçerli değil.

ARKA KAPI DA AÇIKTI

Gözüken o ki aynı şeyleri Arasta Park için söylemek mümkün değil. Arasta Park’a bundan bir ay öncesine kadar hem arkadaki otoparktan hem de normal ana girişten girişler yapılıyordu.

KAPI KAPANDI

Fakat AVM yönetimi şok bir karar aldı ve arka otoparkın orada bulunan kapıyı kapatma kararı aldı. Son bir aydır buradaki kapı kapalı tutuluyor.

EKONOMİK TEDBİR

AVM esnafına göre Arasta Park yönetimi bir tasarruf tedbiri olarak bir kapıyı kapattı. Çünkü o kapının açık tutulması demek en az fazladan iki güvenlik görevlisinin çalıştırılması demek. Bundandır ki AVM yönetimi söz konusu kapıyı kapattı ve bu maliyetten kurtuldu.

YÜRÜYÜŞ MESAFESİ

AVM müşterileri ise Arasta Park yönetiminin bu hamlesinden memnun değil. Çünkü AVM’ye gelen bir vatandaş arka kısımdaki otoparka aracını park ettiği zaman neredeyse AVM esnafında geniş bir yarım tur attıktan sonra AVM’ye giriş noktasına ulaşıyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com